گرم کردن خانه ها با هیدروژن نه ارزان است و نه سازگار با محیط زیست!

وقتی صحبت از کربن زدایی گرمایش خانگی به میان می‌آید، هیدروژن از هر نظر بدتر از جایگزین‌هایی مانند انرژی خورشیدی است: اقتصادی‌تر، کارآمدتر، مصرف منابع بیشتر و تأثیر زیست‌محیطی بزرگ‌تری دارد. این نتیجه یک بررسی است که 32 مطالعه مستقل را تجزیه و تحلیل کرد.

تامین گرمایش برای منازل، صنعت و سایر کاربردها حدود 50 درصد از کل مصرف انرژی در سطح جهان را تشکیل می دهد. 60 درصد این نیاز توسط سوخت های فسیلی تامین می شود. کربن صفر یا هیدروژن سبز – هیدروژن تولید شده بدون تولید گازهای کربنی – به عنوان جایگزینی برای گاز طبیعی در این بخش مورد استقبال قرار گرفته است. دولت ها استراتژی های ملی هیدروژن را برای وارد کردن بیشتر گاز به گرمایش خانگی راه اندازی کرده اند. در اواخر سال 2021، بریتانیا نشان داد که می تواند به طور ایمن 20 درصد هیدروژن را با متان ترکیب کرده و آن را به شبکه تحویل دهد. این پروژه موفق تلقی شد و مرحله دوم آن که در ژوئن 2022 تکمیل شد، در انتظار ارزیابی است.

یان روزنو، مدیر برنامه های اروپایی در پروژه کمک نظارتی غیردولتی می نویسد، اما تزریق هیدروژن به شبکه بهترین راه برای کربن زدایی گرمایش خانگی نیست. او 32 مطالعه مستقل را تجزیه و تحلیل کرد – آنهایی که توسط یا از طرف صنعت انرژی انجام نشده بودند – و هیچ مدرکی دال بر استفاده گسترده از هیدروژن برای گرمایش پیدا نکرد.

اولین خانه های هیدروژنی در بریتانیا

به طور کلی، برای گرم کردن یک خانه با هیدروژن حدود پنج برابر بیشتر از یک پمپ حرارتی جداگانه یا از طریق یک شبکه گرمایش منطقه ای با انرژی پمپ حرارتی نیاز است. هیدروژن هزینه سیستم های انرژی بالاتری نسبت به پمپ های حرارتی یا انرژی خورشیدی دارد زیرا تولید آن به برق زیادی نیاز دارد. همچنین احتمالاً برای مصرف کنندگان گران تر خواهد بود. هیدروژن به یک زیرساخت تامین بزرگ، پیچیده و با منابع فشرده نیاز دارد که اثرات زیست محیطی آن را افزایش می دهد.

روزنو اشاره می کند که کاربردهای مهم تری برای هیدروژن سبز از جمله به عنوان ماده شیمیایی اولیه و ذخیره انرژی طولانی مدت وجود دارد – کاربردهایی که جایگزین های کمی برای کربن زدایی دارند. او به سیاست‌گذاران هشدار می‌دهد که فراتر از هیاهو را ببینند و «پیش از تخصیص بودجه عمومی قابل توجه برای گرمایش هیدروژنی، تحقیقات موجود را با دقت در نظر بگیرند».

منابع :

https://www.chemistryworld.com/news/heating-homes-with-hydrogen-is-neither-cheap-nor-environmentally-friendly/4016321.article
https://www.propertista.co.uk/uks-first-hydrogen-powered-homes-to-open-this-april/

4 پاسخ به “گرم کردن خانه ها با هیدروژن نه ارزان است و نه سازگار با محیط زیست!”

 1. Content Generator نیم‌رخ
  Content Generator

  Free. Sign up to receive $100, Trade to receive $5500. Click Here:👉 https://millionairego.page.link/free

 2. Content Generator نیم‌رخ
  Content Generator

  👉 $5,000 FREE EXCHANGE BONUSES BELOW 📈 👉 PlaseFuture FREE $3,000 BONUS + 0% Maker Fees 📈 + PROMOCODE FOR NEWS USERS OF THE EXCHANGE 👉 [M0345IHZFN] — 0.01 BTC 👉 site: https://buycrypto.in.net Our site is a secure platform that makes it easy to buy, sell, and store cryptocurrency like Bitcoin, Ethereum, and More. We are available in over 30 countries worldwide.

 3. Content Generator نیم‌رخ
  Content Generator

  Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

 4. امید نیم‌رخ
  امید

  بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *